Connect with us

Супер-гол на Ајрулаху во поразот на Македонија ЃП од Олександрија (ВИДЕО)

Македонија ЃП загуби убедливо (4-1) од украинскиот тим Олександрија на првата проверка на формата по заминувањето во Анталија. Но, единствениот погодок за „лавовите“ беше фантастичен потег на новото засилување Изет Ајрулаху во 48.минута. Тој зафати волеј-удар и постигна спектакуларен погодок. 

 

48′ Гол. Пропускаємо, але не можна не відмітити ефектні бокові ножиці в падінні від гравця “Македонії ГП” ? (2:1) pic.twitter.com/nYN7mlB8lU
— FC Olexandriуa (@FCO1948) January 24, 2021

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови