Connect with us

Српскиот стопер Страхиња Павловиќ колабирал после мечот со Словенија

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ, откри дека по натпреварот со Словенија во неговиот тим се случила драматична ситуација со стоперот Страхиња Павловиќ.

„Павловиќ колабираше, го враќавме во живот, ‘не му беше ништо, туку само малку се преправеше’. Навистина беше тешко, дури и кога Словенците се вратија, рекоа дека ќе се онесвестат од топлината. Значи, и на нив не им беше лесно, истрчавме 111 километри, малку помалку од нив, а знаете ли која е причината? Тие трчаа по топката“, изјави Драган Стојковиќ.

Покрај Страхиња Павловиќ, уште двајца фудбалери во српскиот тим колабирале на полувремето.

Србија сега се подготвува за решавачкиот меч против Данска, кој се игра во вторник во 21 часот во Минхен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови