Connect with us

Скопје го победи Тетекс

Новиот прволигаш Скопје го совлада Тетекс со 3-2 на пријателскиот натпревар одигран на „Автокоманда“. Гостите поведоа со голот на Иванов, а изедначи Ален Јашароски со шут од 25 метри.

Филип Трајановски се погрижи за пресврт, на 3-1 зголеми Алексо Новески во 80.минута, а три минути подоцна Дамјан Масевски го постави конечниот епилог.

Advertisement

Facebook

Тимови