Connect with us

Симакан од Лајпциг го постигна првиот гол во ЛШ оваа сезона (ВИДЕО)

Лајпциг поведе против Јанг Бојс на гости со 0-1 по само три минути игра. Првенецот во новата сезона од Лигата на шампионите го постигна Мохамед Симакан.

По корнерот од десната страна, Симакан шутираше со глава и успеа да ја затресе мрежата на домаќините.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови