Connect with us

Силекс убедлив против ЦСКА Москва (У-21)

Македонскиот прволигаш Силекс на убедлив начин го совлада тимот на ЦСКА Москва до 21 година со 6-2. Во натпревар со многу шанси на двете страни, кратовци постигнаа дури шест гола. 

Кристијан Костовски беше стрелец на два гола за тимот на Силекс, а по еднаш во листата на стрелците се запишаа и Срѓан Драшковиќ, Стефан Ѓуриќ, Дарио Трајановски и Дарко Гроздановски. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови