Connect with us

Силекс поразен од Нови Пазар на првиот меч во Анталија

Македонскиот прволигаш Силекс го загуби првиот пријателски натпревар на подготовките во Анталија. Подобар од кратовскиот тим беше Нови Пазар кој славеше со 1-0. 

Тимот на Горан Симов се уште не е во полн натпреварувачки ритам, па Нови Пазар имаше повеќе од играта на овој меч. Стрелец на победничкиот погодок беше постигнат во 77.минута, кога Јово Којиќ најдобро се снајде во шеснаесетникот на Силекс по корнерот од левата страна и со удар со глава ја затресе мрежата на кратовци. 

Следниот тест за Силекс ќе биде против украинскиот тим Колос. 

   

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови