Connect with us

Силекс ја победи Саса на првата контрола

Силекс и во зимските подготовки ги започна во стилот како што ја заврши есенската полусезона, успешно и со победи. Кратовскиот тим ја совлада Саса со 3-1 во пријателски натпревар.

Саса поведе со голот на Алексовски во првото полувреме, а одговорот на Силекс следуваше во вториот дел.

Мичковски, Цветаноски и Спиркоски беа стрелци за составот што го предводи Горазд Михајлов.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови