Connect with us

Шпалир од Шкупи за шампионот Шкендија (ФОТО)

Фудбалерите на Шкупи организирано застанаа да ги поздрават новите шампиони на Македонија, тимот на Шкендија, пред почетокот на натпреварот од последното коло во Првата фудбалска лига. Избраниците на Гоце Седлоски им оддадоа признание на фудбалерите на Шкендија за одличните игри во шампионатот и заслужено освоеното прво место.

Шкендија обезбеди двоцифрена предност на врвот на табелата пред конкурентите и на крајот доминантно го освои шампионскиот трофеј.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови