Connect with us

Шкендија ремизираше без голови со чешката Карвина

Македонскиот шампион Шкендија одигра натпревар без голови против чешкиот тим Карвина на вториот свој тест за време на подготовките во Анталија.

Тетовци беа подобар тим на теренот во Белек, но низ 90 минути не успеаја да стигнат до погодок. Во првиот пријателски натпревар, Шкендија претходно славеше против словачкиот прволигаш Серед со 3-2.

Следниот натпревар на „црвено-црните“ во Анталија е пресметката со данскиот Рандерс на 4. февруари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови