Connect with us

Шкендија подготвена за големото дерби (ВИДЕО)

Засилена и мотивирана, Шкендија е подготвена за утрешниот пролетен старт, кој во Тетово го носи големиот ривал Вардар. Тренерот Ќатип Османи го одржа последниот тренинг со фудбалерите и верува дека тимот е максимално фокусиран за големиот предизвик. 

Со две големи засилувања во составот, Агим Ибраими и Зени Хусмани, но и без повредените Бесарт Ибраими, Стенио Жуниор и Марјан Радески, како и „пожолтениот“ Марјан Радески, Шкендија ќе се обиде да стигне до триумф против Вардар. 

Атмосферата кај лидерот на табелата е на посакуваното ниво. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови