Connect with us

Шкендија отпатува за Анталија (ФОТО)

Лидерот на табелата во Првата фудбалска лига, тимот на Шкендија, од денеска се сели во Анталија. Тетовскиот клуб во турскиот туристички центар ќе остане до 8. февруари и ќе го реализира главниот сегмент од зимските подготовки.

Ернест Ѓока ќе ја провери формата и ќе го воигрува тимот преку четири пријателски натпревари. Утре Шкендија ќе тестира против украинскиот тим Зорја Луганск, за 30. јануари е закажан пријателски меч против украинскиот состав Десна, на 3 фавруари противник на Шкендија ќе биде казахстанскиот Каизар, а „генералката“ е против Динамо Киев на 7. февруари. 

    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови