Connect with us

Шкендија го освои Ѓорче, Ренова подобра од Академија Пандев

Шкендија славеѓе минимална победа (0-1) против Македонија ЃП во Ѓорче Петров и со седум бода се израмни на врвот на табелата со Шкупи по три кола во новиот шампионат. Бесарт Ибраими во 86.минута од пенал донесе победа за Шкендија на овој меч. Претходно, Атанаскоски стартуваше над Ес Сахал Абу-Бакер и судијата Ецкоски покажа на белата точка.

Академија Пандев нанижа и трет пораз во првенството. „Пандевци“ загубија на гости кај Ренова со 2-0. Првиот погодок беше дело на Ремзифаик Селмани, а триумфот го потврди Ален Јашароски во 90.минута од мечот.

Вчера, Шкупи славеше против Беласица на гости со 0-2, а колото ќе биде комплетирано утре.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови