Connect with us

Шефки Арифовски во стручниот штаб на Беласица

Искусниот македонски стратег Шефки Арифовски ќе биде дел од стручниот штаб на ФК Беласица.

Арифовски кој е повратник во ФК Беласица, зад себе има богата фудбалска кариера како тренер.

Претходно во својата кариера беше тренер и на Хоризонт Турново, Слога Југомагнат, Кожуф, Академија Пандев во македонскиот фудбал, како и српскиот прволигаш ФК Борча. Беше и селектор на младинската репрезентација на Македонија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови