Connect with us

Шаркоски ја враќа надежта на Воска (ВИДЕО)

Воска се враќа во живот. Николче Шаркоски во 78.минута успеа да ја затресе мрежата на Тиквеш и да намали на 2-1, па охриѓани имаа доволно време и да се обидат да израмнат.

Голема грешка на Ренер, голманот на Тиквеш, кој не реагираше најдобро, а тоа го искористи Шаркоски кој погоди од непосредна близина, буквално ја внесе топката во голот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови