Connect with us

Севилја ја декласира Алмерија (ВИДЕО)

Севилја ја оствари втората победа во Ла Лига оваа сезона откако на домашен терен ја совлада Алмерија со убедливи 5-1.

Ен Несири во седмата минута го отвори резултатот, а Лукебакио само една минута зголеми на 2-0. Третиот гол беше дело на Сусо.

Ерик Ламела го постигна четвртиот гол за Севилја, потоа Луис Суарез постигна гол од пенал за Алмерија, а голеадата ја комплетираше Кике во 91.минута.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови