Connect with us

Сејдини и Гравина на срдечна средба пред вечерашниот натпревар (ВИДЕО)

Челниците на Фудбалската федерација на Македонија предводени од претседателот Мухамед Сејдини, имаа срдечна средба со високата делегација од италијанската фудбалска федерација предводена од претседателот Габриеле Гравина, и амбасадорот на Италија во Македонија Андреа Силвестри.


„Иако ги победивме во Палермо и ги оставивме без настап на светското првенство во Катар нашето пријателство се зацврсти, со една од најмоќните федерации во светскиот фудбал, што е многу значајно за мала земја како нас и унапредување на нашиот фудбал.


Сигурен сум дека позитивната атмосфера и насмевките ќе останат и вечерва после последниот свиреж на судијата без разлика на резултатот а нормално сите ние посакуваме уште една голема радост и победа од нашите момци“, истакна Сејдини.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови