Connect with us

Ренова голгетерски расположена против Велешта

Ренова е подготвена за вториот дел од првенството барем кога се головите во прашање и денешниот тест меч против Велешта. Тимот на Ќатип Османи оствари убедлив триумф од 6-1. 

Ремзифаик Селмани од пенал во шестата минута донесе водство, а во 18. минута го удвои. Третиот и четвртиот гол беа дело на Ален Јашароски, а потоа и Велешта постигна почесен погодок. 

На 5-1 зголеми Амар Емурли, а шестиот гол го постигна Ерен Мемеди.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови