Connect with us

Реми за Академија Пандев против Балтика од Русија (0-0)

Академија Пандев со реми без голови ја почна серијата контролни натпревари за време на подготовките во Анталија.

Во првиот пријателски натпревар по пристигнувањето во Турција, „пандевци“ одиграа без победник со рускиот второлигаш Балтика од Калининград. Во максимално рамноправен натпревар двата тим имаа свои шанси низ текот на 90 минути, но мрежите мируваа за на крајот објективно реми.

Следниот натпревар на „пандевци“ во Анталија е против српскиот суперлигаш Спартак Суботица на 29. јануари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови