Connect with us

Работнички се раздели со тренерот Милан Илиевски

Милан Илиевски веќе не е шеф на стручниот штаб на ФК Работнички, информираше прволигашот на официјалниот сајт. По вчерашниот пораз (3-0) од Шкупи клубот постигна спогодбен раскин на договорот.

„Клубот му се заблагодарува на Милан Илиевски за досегашната напорна работа и му посакува среќа во понатамошната кариера.

ФК Работнички информира дека во наредните денови ќе биде донесена одлука кој ќе го предводи тимот во наредниот период“, објави ФК Работнички на официјалниот сајт.

Работнички во следното 13. коло на домашен терен го пречекува Силекс.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови