Connect with us

Работнички ќе има тестови со Борец и со Тиквеш пред да замине на подготовки во Анталија

Македонскиот прволигаш Работнички ќе одигра два тест натпревари во Македонија пред да замине на подготовки во Анталија на 27.јануари. „Романтичарите“ на 18.јануари ќе тестираат против прволигашот Борец, а седум дена подоцна составот на Ратко Достаниќ ќе одигра пријателски натпревар против Тиквеш.

Работнички стартуваше со работа во последните денови од 2019 година, а тренерот Ратко Достаниќ продолжува со реализација на планот за подготовки и во првата декада од јануари. Во Анталија тимот ќе престојува од 27.јануари до 7.февруари и ќе одигра неколку подготвителни натпревари.     

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови