Connect with us

Работнички го доведе Томче Гроздановски како ново големо засилување

Македонскиот прволигаш Работнички донесе уште едно големо засилување. Предмалку клубот од Дебар Маало објави дека Томче Гроздановски е нов “романтичар”.

Поранешниот младински репрезентативец беше интернационалец во Словачка и во Хрватска, а сега ќе го засили средниот ред на Работнички.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови