Connect with us

ПСЖ одлучи да го продаде Мбапе за150 милиони евра

Францускиот напаѓач Килијан Мбапе нема намера да потпише нов договор со Пари Сен Жермен. Ова го става раководството на клубот во ситуација да размислува за негова продажба за да извлече што е можно поголема сума од неговиот трансфер.

„Светците“ бараат 150 милиони евра отштета за продажбата на Мбапе. Реал Мадрид е најголем фаворит за негов ангажман.

ПСЖ вечерва го игра вториот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите, на гости против Манчестер Сити.

Тимови

Advertisement

Facebook