Connect with us

Пропаѓа проектот за нов стадион во Гостивар вреден 10 милиони евра

Македонскиот прволигаш Гостивар има амбициозно раководство кое има големи планови за реновирање на тимот, но и за изградба на нов стадион во овој град. Сепак, проектот за нов стадион вреден повеќе од 10 милиони евра во Гостивар е пред пропаѓање и тоа, како што велат од клубот, поради неажурност на Општина Гостивар.


Раководството на ФК Гостивар тврди дека две години чека дозвола за почеток на изградба на новиот стадион, иако, како што велат, за тоа постигнале начелен договор уште пред две години.


Во 2022 година поднесен е комплетниот проект за новиот стадион и еве како би изгледал доколку биде изграден.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови