Connect with us

Проблеми за Академија Пандев: Димов оди на операција, без Шаркоски и без Манев против Шкупи

Академија Пандев лошо ја отвори пролетната полусезона, со пораз (0-1) од Работнички на домашен терен, а проблемите за Александар Васоски продолжуваат и со повредите на стандардните првотимци. Дефанзивецот Диме Димов се здоби со сериозна повреда, скинат преден вкрстен лигамент на коленото и го очекува операција и долга пауза. за него сезоната е завршена, ќе паузира најмалку шест месеци. 

На повреда на мускулот се жали и Коста Манев и тој најверојатно нема да биде во комбинација за настап против Шкупи, па Васоски ќе мора да изнајде нови решенија за последната дефанзивна линија. 

Гостувањето против Шкупи сигурно ќе го прескокне и Николче Шаркоски кој ќе паузира две седмици поради истегнување на мускулот. 

Академија Пандев се наоѓа на претпоследната позиција на табелата во Првата лига и ќе води грчевита битка за опстанок во елитата.

    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови