Connect with us

ПАОК поради Бојан Миовски забранил внесување македонски знамиња на мечот со Абердин

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски со Абердин вечерва гостува на „Тумба“ во Солун во Конференциската лига, а клубот домаќин ПАОК забранил внесување на македонски знамиња на трибините. Ова откако Миовски ги „излуде“ на првиот меч, а и прослави во македонски стил.

Сепак, веројатно дека оваа забрана не може да важи и за фановите на Абердин, кои редовно истакнуваат македонски знамиња во чест на Миовски, давајќи му поддршка на својот голгетер.

Ќе биде интересно ако Бојан Миовски и вечерва ја затресе мрежата на ПАОК среде Солун.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови