Connect with us

Пандев му честиташе на Елмас: Секоја чест бато, да се множат!

Македонија од вчера се гордее со двајца освојувачи на „скудетото“. Првиот е Горан Пандев, кој со Интер освои тројна круна, а сега по неговите стапки тргна и Елиф Елмас со Наполи.


„Секоја чест бато, нека се множат“, му честираше Горан Пандев на неговиот наследник.


Пандев своевремено настапуваше и за Наполи, со кој го освои Купот на Италија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови