Connect with us

Пандев: Му благодарам на Васоски што прифати да биде тренер, ќе доведеме Бразилец во нападот

Академија Пандев врти нов лист во зимската пауза, го ангажираше Александар Васоски за нов шеф на стручниот штаб, а сопственикот Горан Пандев најавува и бразилско засилување во навалната линија.

„Сакам да му заблагодарам на Александар Васоски што прифати да биде тренер на Академија Пандев. Знам колку е поврзан за Вардар и во нашите разговори ми рече дека Академија Пандев, поради нашето пријателство, е единствениот друг клуб во Македонија кој би се нафатил да го води. Имаме сериозни планови да го засилиме тимот, ќе анагжираме и Бразилец во нападот. Преговорите се во завршна фаза, потоа ќе биде обелоденето и името во јавноста“, открива за МАКФУДБАЛ, капитенот на националниот тим и сопственик на клубот, Горан Пандев.

Академија Пандев веќе договори неколку засилувања за вториот дел од сезоната. Голманот Марко Јовановски, поранешниот вардарец Коста Манев, хрватскиот интернационалец Марко Мартинага и досегашниот „романтичар“ Николче Шаркоски се аквизициите на „пандевци“. 

      

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови