Connect with us

Њукасл ја зголеми мизеријата на Јунајтед и го понижи во Карабао куп (ВИДЕО)

Њукасл го декласира Манчестер Јунајтед со 0-3 на „Олд Трафорд“ и го елиминира од Карабао куп. Ова е уште еден голем удар за „црвените ѓаволи“ кои пред три дена загубија и од градскиот ривал Манчестер Сити со 0-3 на домашен терен во Премиер – лигата.

Мигел Алмирон во 28.минута ја погоди мрежата на Онана, а осум минути подоцна погоди и Луис Хол за 0-2.

Џо Вилок во второто полувреме беше стрелец на третиот гол за Њукасл.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови