Connect with us

Њукасл го купува голгетерот на Сантош

Њукасл започна преговори со Сантош за централниот напаѓач Маркос Леонардо, пренесува „UOL“. Англискиот клуб сака да го привлече веќе следниот јануари. Неговата цена е околу 25 милиони фунти.


Леонардо има 20 години и во текот на сезоната има 21 гол на 42 натпревари за тимот. Талентот е дел и од младинската репрезентација на Бразил.


За време на Светското првенство за играчи до 20 години пред неколку месеци, тој постигна пет гола на пет натпревари.


За бразилскиот фудбалер заинтересирани се и Барселона и Милан.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови