Connect with us

Нова драма: Вардар нема каде да тренира?!

Нова драматична ситуација во најтрофејниот македонски клуб. Вардар нема каде да тренира. Ниту комплексот во Хиподром, ниту Академијата блиску до арената „Тодор Проески“ не се сопственост на клубот. Очигледно и дека постои сериозно лоша комуникација меѓу се уште актуелниот спонзор Сергеј Самсоненко и новото раководство кое треба да го преземе клубот. 

Најновите информации се дека Самсоненко не дозволува да се тренира на комплексот и на терените од Академијата затоа што тие не се сопственост на Вардар. 

Од утре вардарци планираат да почнат со тренинзи, само пет-шест дена во пресрет на пролетната полусезона. Нов тренер е Никола Илиевски Џиџи, а „црвено-црните“ ќе имаат на располагање млади сили, надополнети со дел од поискусните кои останаа верни на клубот и не заминаа во друга средина. 

  

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови