Connect with us

„Милионерите“ со песна се враќаат од Мајнц (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд успеа да слави важен триумф (1-2) на гости против Мајнц и се искачи на третото место на табелата во Бундес-лигата со 31 бод, пет помалку од лидерот Баерн Минхен.

Џовани Рејна со голот во 93.минута донесе победа за „милионерите“ на овој дуел.

Ли Јае-Сунг во втората минута обезбеди водство за Мајнц, но траеше само две минути, затоа што експресно израмни Џулијан Риерсон. И кога сите мислеа дека ќе има поделба на бодовите, во финишот Рејна донесе триумф за Борусија Дортмунд.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови