Connect with us

Милан рамо до рамо со Интер: Венеција падна на „Сан Сиро“ (ВИДЕО)

Милан ја совлада Венеција со 2-0 на „Сан Сиро“ и се израмни на врвот на табелата со градскиот ривал Интер, со по 13 освоени бода. Гостите добро се држеа до 68.минута, кога една одлична акција во гол ја претвори Брахим Дијаз. Асистираше Тео Хернандез од левата страна.

Шпанскиот интернационалец беше стрелец на вториот гол за „росонерите“ во 82.минута.

Емполи славеше со 0-2 на гости против Калјари.

Advertisement

Facebook

Тимови