Connect with us

Милан гледа од врвот откако го победи и Лацио (ВИДЕО)

Милан го победи Лацио со 2-0 и се искачи на првото место на табелата во Серија А со 18 бода. Тоа е шести триумф за „росонерите“ во првите седум кола од шампионатот на Италија.

Кристијан Пулишиќ го доведе Милан во водство во 60.минута, а триумфот го потврди Ноа Окафор во 88.минута од дуелот.

За Лацио ова беше четврти пораз од стартот на сезоната.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови