Connect with us

Милан еден месец без Фикајо Томори

Дефанзивецот на Милан, Фикајо Томори, ќе отсуствува од терените речиси еден месец, соопшти клубот. Тој се повреди на натпреварот против Џенова во Купот на Италија, кој го добија „росонерите“ со 3-1 по продолженија.


Англичанецот има повреда на менискусот на левото колено и вчера беше подложен на артроскопија. Ова е лоша вест за тренерот на Милан, Стефано Пиоли, кој нема да може да користи еден од своите најстандардни играчи на дерби натпреварите против Јувентус (23 јануари) и против Интер (6 февруари).

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови