Connect with us

Мароко и Хрватска одат во нокаут фазата, Белгија ќе го „колне“ Лукаку (ВИДЕО)

Мароко ја победи Канада со 2-1 и го освои првото место во групата Ф. Хаким Зијеч во четвртата минута и Јусеф Ел Несири во 23.минута донесоа голем триумф за Мароканците и пласман во нокаут фазата. За Канада погоди Наиф Агуерд, кој всушност си постигна автогол.

Хрватска успеа да ремизира без голови против Белгија и оди како второпласирана од групата во осминафиналето. Во првиот дел, Ентони Тејлор досуди пенал за Хрватска, но по прегледување на ВАР снимката сепак беше утврдена минимална офсајд позиција.

Ромелу Лукаку доби шанса во второто полувреме и за изнапромашува. Го погоди дирекот, а потоа не успеа да ја уфрли топката во мрежата од неверојатно добри позиции.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови