Connect with us

Манчестер Сити си поигра со Јунајтед на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Актуелниот шампион Манчестер Сити го декласира градскиот ривал Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ со 0-3. Најдобар играч на „ѓаволите“ беше голманот Андре Онана кој спаси уште неколку сигурни гола, а не можеше да одбрани сѐ, па трипати се тресеше неговата мрежа.

Манчестер Сити поведе од пенал во 26.минута, а на почетокот на вториот дел уште еднаш ја затресе мрежата на Јунајтед.

Во 80.минута, Норвежанецот му асистираше на Фил Фоден за третиот гол на „граѓаните“, по што и дефинитивно беше познат епилогот на овој дуел.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови