Connect with us

Манчестер Јунајтед два месеци без Ван-Бисака

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг, доби нова лоша вест, откако Арон Ван-Бисака ќе отсуствува речиси два месеци здобивајќи се со повреда на мечот со Брајтон.


Десниот бек добил повреда на бутниот мускул, откако не беше стартер на мечот поради настинка.

Тен Хаг веќе е без три од своите бекови, а повредата на Ван-Бисака доаѓа по долгорочната повреда на Лук Шо, исто така на бутнииот мускул, додека Тајрел Маласија влече повреда од минатата сезона.


Јунајтед го донесоа Серхио Регилон на позајамица од Тотенхем и тој и Диого Далот остануваат единствените бекови кои се достапни.

Во аут се и фудбалерите од средниот ред Мејсон Маунт и Софијан Амрабат, централниот бек Рафаел Надал, додека Расмус Хојлунд само што се врати од повредата на грбот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови