Connect with us

МАКФУДБАЛ ТРЕНЕР НА КОЛОТО: Гоце Седлоски

Пелистер е можеби лесен залак оваа сезона, се наоѓа на самото дно на прволигашката табела, но тимот на Шкупи во континуитет игра одлично и доминира на натпреварите. После Брегалница и Пелистер си замина со пет гола во мрежата од Чаир, а тоа значи дека Гоце Седлоски успеа да создаде вистинска машина за македонски услови.


Цветаноски е во репрезентативна форма, се надоврзаа и Маркоски, Ѓорѓиевски и Чеџмешиев за убедлив триумф. Шкупи има доминација, има карактер, игра напаѓачки, постигнува голови.

Гоце Седлоски овојпат беше на трибините, но секако го заслужува епитетот за МАКФУДБАЛ ТРЕНЕР на 14. коло. Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement

Facebook

Тимови