Connect with us

МАКФУДБАЛ ТРЕНЕР на колото: Горазд Михајлов

Силекс на одличен начин ја стартуваше пролетта и го зеде скалпот на актуелниот првак Шкупи. Тимот на Горазд Михајлов покажа дрскост уште на стартот, го нападна фаворитот и тоа резултираше со два брзи гола, на Милосављевиќ и на Ѓорѓиевски од кои Шкупи не се опорави до крајот.

Офанзивен фудбал, нагласена желба за победа, тоа се карактеристиките на составот на Силекс. Големи заслуги за тоа одат на адреса на тренерот Горазд Михајлов, кој е прогласен за најдобар тренер на 20.коло во Првата лига, во изборот на МАКФУДБАЛ.

Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови