Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА КОЛОТО ВО ВТОРАТА ЛИГА

Беса го потврди лидерското место со триумф над Победа, славеа и Детонит Плачковица и Пелистер, а важни бодови освои и ФК Скопје.


МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 15.коло во Втората фудбалска лига. Го предводи стратегот на ФК Скопје, Љупчо Марковски.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 15.КОЛО ВО ВТОРАТА ЛИГА

 1. ДИМИТАР ЃОРГИЕВ (ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА)
 2. ДАВИД ЉУШЕВ (КОЖУФ)
 3. АЈРАДИН ЦУЦУЛИ (АРСИМИ)
 4. СТОЈАН ПОПОСКИ (СКОПЈЕ)
 5. АРМЕНД АЛИМИ (БЕСА)
 6. БОЈАН ИВАНОВ (КОЖУФ)
 7. ФЛОРЕНТ ОСМАНИ (ВАРДАР НЕГОТИНО)
 8. БОЈАН СПИРКОСКИ (ПЕЛИСТЕР)
 9. АЛБАН МЕМЕТИ (ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА)
 10. ФИТОН АДЕМИ (БЕСА)
 11. ЕРИОН ШУКУ (АРСИМИ)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ЉУПЧО МАРКОВСКИ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови