Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА КОЛОТО ВО ПРВАТА ЛИГА

Струга Трим Лум направи нов голем чекор напред кон есенската титула со триумфот на гости против Силекс (1-2), а Шкупи ја декласира Победа во Прилеп со 0-6.


Тиквеш ја сопре Шкендија во Тетово, а Работнички славеше во скопската пресметка против Македонија ЃП.

Скопје оствари триумф за надеж победувајќи го тимот на Академија Пандев.

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 16.коло во Првата фудбалска лига. Го предводи стратегот на Шкупи, Гоце Седлоски.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 16. КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА

 1. МАРТИН ДАВКОВ (ТИКВЕШ)
 2. АЛЕКСАНДАР ЃУРКОВСКИ (ТИКВЕШ)
 3. ХРИСТИЈАН ДИМОВ (СКОПЈЕ)
 4. СТЕФАН КОСТОВ (ТИКВЕШ)
 5. АРМЕНД АЛИМИ (РАБОТНИЧКИ)
 6. ИНАСИО КУЕВЕН (ШКУПИ)
 7. ВАЛИД ХАМИДИ (ШКУПИ)
 8. ФРЕДИ АЛВАРЕЗ (ШКУПИ)
 9. АНЕС РУШЕВИЌ (РАБОТНИЧКИ)
 10. БУЈАР ХАЈДАРИ (СКОПЈЕ)
 11. ХРИСТИЈАН МАЛЕСКИ (СТРУГА ТЛ)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ГОЦЕ СЕДЛОСКИ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови