Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 25.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ!

Брегалница ја освои шампионската титула на Истокот, а истата доминација на Западот ја имаше ФК Скопје. Тоа се двата нови прволигаши. Апсолутно заслужено се пласираа во елитата, а и во 25.коло потврдија дека се најмалку една класа над ривалите.


Останува трката за место во баражот во Втората лига Запад меѓу Охрид и Велешта. Ќе биде интересно и во битката за опстанок.

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим во 25.коло од вторите лиги.

 1. ДЕЈАН СИЛЈАНОВСКИ (ГОСТИВАР)
 2. ТРАЈЧЕ СТОЈКОВСКИ (ГОСТИВАР)
 3. АРСИМ ЉАМАЛАРИ (СКОПЈЕ)
 4. ЈОВАН МАНЕВ (БРЕГАЛНИЦА)
 5. ДАРКО АНЃЕЛЕСКИ (ПОБЕДА)
 6. ВЛАДИМИР ДУЈОВСКИ (БРЕГАЛНИЦА)
 7. ИВО ЈАНАКИЕВСКИ (СКОПЈЕ)
 8. ПЕТАР ЉАМЧЕВСКИ (ТИКВЕШ)
 9. КРИСТИЈАН КОСТОВСКИ (ТИКВЕШ)
 10. ХРИСТИЈАН КИРОВСКИ (СКОПЈЕ)
 11. ЏЕМАИЛ ЕСАТИ (ГОСТИВАР)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ЉУПЧО МАРКОВСКИ

Тимови

Advertisement

Facebook