Connect with us

МАКФУДБАЛ – ИГРАЧ НА КОЛОТО: Дашмир Елези (Шкендија)

Тој е суперталент. Во Шкендија да наполни 16 години, за да ги исполнува условите за настап во Првата лига и само еден ден по неговиот роденден, доби можност да игра дерби против Шкупи од тренерот Ернест Ѓока. 

Ја грабна шансата на феноменален начин, постигна гол за Шкендија, рутински, како „сто години“ да игра прволигашки фудбал, ладен како шприцер, а со младешки лик и огромна желба за докажување во елитата. 

Дашмир Елези е вистинско богатство на Шкендија и на македонскиот фудбал и со својот одличен дебитантски настап во Првата лига заслужи да биде ИГРАЧ НА 12.КОЛО во Првата лига во изборот на МАКФУДБАЛ.

   

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови