Connect with us

МАКФУДБАЛ – ИГРАЧ НА 21.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА: Марјан Радески (Академија Пандев)

Марјан Радески се враќа во старата репрезентативна форма, а тоа му дава крилја на целиот тим на Академија Пандев. Струмичкиот состав оствари многу важен триумф (2-1) над Македонија ЃП во битката за опстанок, а Радески одигра одличен меч запишувајќи се и во листата на стрелците на самиот старт.

Со одличен удар со глава Марјан Радески ја затресе мрежата на „лавовите“ уште во 11.минута. Одигра квалитетно во текот на целиот натпревар и заслужено е избран за најдобар играч на 21. коло во Првата лига во изборот на МАКФУДБАЛ

Во следното коло, Академија Пандев ќе ги одмери силите со градскиот ривал Беласица. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови