Connect with us

МАКФУДБАЛ – ИГРАЧ НА 13.КОЛО: АРМЕНД АЛИМИ (ШКЕНДИЈА)

Шкендија конечно заличи на тим што ја брани шампионската титула, го совлада Борец со 4-0, а тренерот Ернест Ѓока може да биде среќен што „моторот“ Арменд Алими повторно е во форма. Кога тој е на посакувано ниво, и Шкендија игра одлично по негови ноти. 

Алими блескаше против Борец, постигна хет – трик, прв во кариерата во дресот на Шкендија и заслужено го добива признанието за најдобар играч на 13.коло во Првата лига во изборот на МАКФУДБАЛ.    

Шкендија со триумфот се искачи на третата позиција на табелата, но се уште има голема негатива во однос на лидерот Вардар. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови