Connect with us

МАКФУДБАЛ – ГОЛ НА КОЛОТО: Зоран Ивановски – Беласица (ВИДЕО)

Беласица можеби е последна на табелата, но фудбалерите од овој тим речиси редовно ги постигнуваат најубавите голови. Минатиот пат беше Гроздановски, а сега е Зоран Ивановски. Младиот фудбалер на Беласица распали од десната страна и топката како молња одлета во спротивниот агол од голот на Иљази. 

Шкупи славеше со 3-1, но Зоран Ивановски го постигна најубавиот гол во 14.коло од Првата лига во изборот на МАКФУДБАЛ.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови