Connect with us

МАКФУДБАЛ – ГОЛ НА КОЛОТО: Ѓорѓи Стоилов (Академија Пандев)

Академија Пандев успеа да извлече важен бод на гостувањето во Струга играјќи 1-1. По пеналот за домашниот тим, Ѓорѓи Стоилов го имаше потегот на натпреварот и од слободен удар донесе израмнување. Повремениот репрезентативец изведе ремек – дело и погоди од 25 метри во небранетиот дел од голот на Струга Трим Лум. 

Во изборот на МАКФУДБАЛ, овој погодок е најубавиот во 15.коло од Првата фудбалска лига. Можете да го погледнете на исечокот (2:20 мин) од извештајот. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови