Connect with us

МАКФУДБАЛ – ГОЛ НА КОЛОТО: Дашмир Елези (Шкендија)

Машинерија. Тимски изработен гол на Шкендија. Топката одлично се движи, создаден вишок во средниот ред, Дориев на десната страна го форсира Незири, кој центрира во срцето на шеснаесетникот, а таму младиот Дашмир Елези ја тресе мрежата на Академија Пандев. Гол за триумф и за зголемување на предноста на врвот на табелата.

Ова е изборот на МАКФУДБАЛ за ГОЛ НА 17.КОЛО во Првата фудбалска лига.

   

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови