Connect with us

Македонија У17 ремизираше против Малта

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 17 години ремизираше 1-1 против домаќинот, на квалификацискиот турнир на Малта. Со тоа го освои и последното место во групата, по убедливите порази од Шпанија и од Словачка на претходните натпревари.


Избраниците на Дашмир Деари денеска одиграа 1-1 против домашната селекција на Малта.

Македонија поведе со голот на Етоски во 38.минута, а домашните израмнија во судиското продолжение со голот на Мелило.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови