Connect with us

Македонија падна две позиции на ФИФА листата

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа пад под две позиции на најновото издание на ФИФА листата. Сега Македонија е рангирана на 71. позиција.


Ова е донекаде и очекуван епилог по поразите на двата пријателски натпревари од Хрватска и од Чешка.

Во Топ 10 се селекциите на Аргентина, Франција, Белгија, Бразил, Англија, Португалија, Холандија, Шпанија, Хрватска и на Италија.

Следниот официјален ранкинг на ФИФА ќе биде објавен на 18 јули, по завршувањето на ЕВРО 2024 и на Копа Америка 2024.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови